Skip links

Wykładowcy

Marcin Szkolnicki

Moje kursy

Specjalizacja: osteopatia pediatryczna i ginekologiczna

Osteopata i mgr fizjoterapii pracuje z pacjentami nieprzerwanie od 2002 roku.

Ukończył fizjoterapię we wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego, 5-letnie studia podyplomowe z zakresu osteopatii oraz liczne Master Course w dziedzinie osteopatii m.in. embriologii, fizjologii, ginekologii i pediatrii. Jest założycielem i dyrektorem Szkoły Osteopati Zwierzęcej SOA oraz prezesem Fundacji „Na Fali Zdrowia”. Współtworzył Akademię Osteopatii. Na co dzień kieruje zespołem SYSTEMA Centrum Zdrowia i prowadzi terapię osteopatyczną we Wrocławiu. Dzieli się także swoją wiedzą podczas autorskich webinarów, warsztatów i szkoleń dla fizjoterapeutów.

Prywatnie pasjonat kitesurfingu oraz podróży kamperkiem, którym przemierza krańce Europy.

Marcin Brzozowski

Moje kursy

Specjalizacja: ortopedia i neurologia

Osteopata i fizjoterapeuta, pracownik naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Fizykoterpii i Masażu w Katedrze Fizjoterapii AWF we Wrocławiu (2006-2012).Wielokrotny uczestnik (również czynny) ogólnopolskich konferencji o tematyce medycznej. Współautor kilkunastu publikacji o tematyce medycznej w fachowej literaturze polsko- i angielskojęzycznej. Wieloletni pracownik Wydziału Fizjoterapii W.S. Copernicus we Wrocławiu oraz PMWSZ w Opolu.

W pracy z pacjentami wykorzystuje m.in. techniki osteopatyczne (w tym przykładowo techniki terapii crano-sacralnej, wisceralnej czy manualnej). terapię manualna wg koncepcji Mulligana (np. mobilizacje stawów z ruchem) oraz szereg innych metod. Specjalizuje się w tematyce z zakresu ortopedii i neurologii. Przyjmuje pacjentów w Systema Centrum Zdrowia, prowadzi warsztaty i szkolenia dla fizjoterapeutów i osteopatów.

Tania Velãsquez

Moje kursy

Specjalizacja: DermoNeuroModulation

Tania to licencjonowana masażystka z Nowego Jorku z dwudziestoletnim doświadczeniem w pomaganiu ludziom. Dzięki praktykom opartym na faktach pomaga klientom w osiągnięciu rehabilitacji fizycznej, poprawie funkcji mózgu i ciała oraz złagodzeniu stresu i bólu.

Studiuje, praktykuje i uczy terapii manualnej od 1994 roku. Jej prababcia, Dońa Teresa Garcia Aveiga de Velsquez uzdrowicielką praktykującą metody leczenia rdzennych mieszkańców Ekwadoru keczua. Tania łączy jej podejście ze swoim doświadczeniem w stylach wschodnich i aktualnymi badaniami z zakresu nauki o dotyku. W 2017 roku założyła Pinpoint Education, platformę edukacyjną dla masażystów i terapeutów manualnych. Jest również adiunktem na kampusie Pacific College w Nowym Jorku, gdzie wykłada masaż ortopedyczny / sportowy i kinezjologię. Jest jedną z osób kontynuujących nauczanie DNM po odejściu Diane Jacobs na emeryturę.

Frederic Dumunier

Moje kursy

Specjalizacja: AUN, terapia wisceralna

Fred jest francuskim osteopatą DO (Fr) i absolwentem IFOGA, francuskiej szkoły osteopatycznej w Awinionie we Francji Otrzymał wyróżnienie za pracę magisterską: „Miara wpływu obserwacji osteopatii na autonomiczny układ nerwowy ze zmienną częstością akcji serca”.

Kierowany duchem przygód wyjechał do Maroka jako część zespołu medycznego wyścigu rajdowego „Raid Passion Desert”. Dzięki swojej wiedzy stosuje wiele technik osteopatycznych, aby lepiej reagować na potrzeby pacjentów i znaleźć źródło problemu w celu pobudzenia własnych mechanizmów gojenia organizmu. Proponuje swoim pacjentom holistyczne podejście we współpracy z innymi terapeutami w celu znalezienia zdrowia i dobrego samopoczucia.

Obecnie pracuje w kilku lokalizacjach klinicznych jako Osteopathic Manual Practitioner w Toronto GTA.

Todd Alan Bezilla

Moje kursy

Specjalizacja: holistyczna terapia manualna

Amerykański Dyplomowany Osteopata z wieloletnim doświadczeniem pracy z pacjentami i prowadzeniu szkoleń.

Twórca (Certificate of Additional Qualification – Holistic Manual Therapy) CAQ-HMT © i prowadzący międzynarodowych kursów z Holistycznej Terapii Manualnej Prowadził wykłady dla wielu organizacji i przez ponad 30 lat nauczał tysiące studentów w różnych środowiskach edukacyjnych, w tym w szkołach, stowarzyszeniach, akademiach, klinikach i pracowniach.

Międzynarodowy prezenter, autor i współautor książek, czasopism, witryn internetowych, filmów i artykułów związanych ze zdrowiem i fitnessem oraz terapią manualną.

Max Girardin

Moje kursy

Specjalizacja: osteopatia ewolucyjna, anatomia

Chociaż mieszka w Belgii, ma częściowo afrykańskie korzenie. Już jako młody człowiek, w Afryce, interesował się naturą, jej interakcjami i złożonością życia.

W 1992, we współpracy z profesorem Cabri z wolnego uniwersytetu w Brukseli i Uniwesytetu Technicznego w Lizbonie, razem z Jean-Paul Hoppner’em rozpoczęli specjalny program anatomiczny na Uniwersytecie Karla Rupprechta w Heidelbergu. Dziś, pod ich nadzorem, młodzi osteopaci z całej Europy korzystają z możliwości uzupełnienia swoich studiów praktycznych anatomii o duże A, co oznacza: sekcje, embriologię człowieka i histologię. Jest członkiem grupy EVOST – „Evolutionary Medicine in the Osteopathic Field”.. Dla niego fizjologia, histologia i embriologia człowieka są ważnymi elementami morfologii i tworzą podstawę studiów anatomicznych. Jego zainteresowanie istotnością formy doprowadziło go do koncepcji kompleksowości ewolucji i teorii systemów. Od 2000 roku prowadzi wykłady dla osteopatów całego świata w zakresie Osteopatii Ewolucyjnej.

Jean Paul Höppner

Moje kursy

Specjalizacja: anatomia, embriologia, osteopatia ewolucyjna

Od urodzenia mieszka w Belgii, a od 1982 jest wykładowcą i zajmuje się obszarem anatomii i embriologii (od 1986 szczególnie pracami Blechschmidta). Jako osteopata zintegrował koncepcję Blechschmidta w ramach szczegółowej wiedzy anatomicznej w swoją codzienną pracę. W 1992, we współpracy z profesorem Cabri z wolnego uniwersytetu w Brukseli i Uniwesytetu Technicznego w Lizbonie, razem z Maxem Girardinem rozpoczęli program anatomiczny na Uniwersytecie Karla Rupprechta w Heidelbergu.

Interesuje się osteopatią ewolucyjną. W Systema od lat prowadzi kursy z Anatomii Ewolucyjnej i Embriologii w osteopatii. Jest członkiem grupy EVOST – „Evolutionary Medicine in the Osteopathic Field”, oraz założycielem Morphologicum.

Anna Żurowska

Moje kursy

Specjalizacja: anatomia, embriologia, posturologia

Absolwentka fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ukończyła również 5-letnie studia z zakresu Medycyny Osteopatycznej w Akadernii Osteopatii w Poznaniu. Pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, wykładowca i tłumacz w Akademii Osteopatii. Trener pływania Il klasy i instruktor pływania osób niepełnosprawnych. W latach 2008-2010 pełniła funkcję trenera w Wojewódzkim Zrzeszeniu Sportowym Niepełnosprawnych START.

W latach 2009-2010 jako jedna z czterech osób z całego świata została zaproszona do współpracy z Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim w ramach projektu Classification Advisory Group w pływaniu. Od 2007 roku prowadzi szkołę pływania i centrum rehabilitacji W firmie Systema odpowiada mn. za kontakt z zagranicznymi wykładowcami, zaangażowana w projekt Posturepro
Poland.

Kamil Śnieciński

Moje kursy

Specjalizacja: terapia czaszki i twarzoczaszki, zaburzenia akustyczne

Osteopata, który na co dzień pracuje z pacjentami skarżącymi się na różnego rodzaju dolegliwości bólowe oraz wspomaga powrót organizmu do stanu równowagi. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku fizjoterapia oraz 5-cio letniego podyplomowego cyklu kształcenia z zakresu Medycyny Osteopatycznej Akademii Osteopatii w Poznaniu. Podczas wieloletniej praktyki nabrał bogatego doświadczenia w niwelowaniu zaburzeń w obrębie twarzoczaszki, a szczególnie w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego.

Systematycznie zdobywa nową wiedzę i podnosi swoje kwalifikacje na MasterCourse’ach dla osteopatów. Chce doskonalić swój warsztat pracy, by jeszcze skuteczniej pomagać swoim pacjentom. Nabytą wiedzę przekazuje dalej prowadząc warsztaty oraz szkolenia dla fizjoterapeutów i osteopatów.

Prywatnie uwielbia słuchać muzyki oraz obcować z naturą. Jest wielkim miłośnikiem wycieczek pieszych, a jeszcze większym – rowerowych.

Anna Laurowski

Moje kursy

Specjalizacja: osteopatia w pracy z traumą, naturopatia, terapia holistyczna

Anna Laurowski ukończyła studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku „Fizjoterapia”._ Dociekliwość w szukaniu alternatywnych form terapii zaowocowała uzyskaniem tytułu naturopaty w Niemczech. Studiowała 5 – letnią osteopatię w Institut fiir angewandte Osteopathie IFAO w Diisseldorfie. Studia ukończyła uzyskując międzynarodowy tytuł Osteopaty – BAO.

Jest czynną zawodowo terapeutką, prowadzi swój gabinet osteopatii i terapii holistycznej we Freiburgu/ Badenia. Jest wykładowcą osteopatii w IFAO oraz w Szkole Medycyny Naturalnej we Freiburgu i na terenie Niemiec. Jest także specjalistką w dziedzinie terapii układu limfatycznego i powięziowego. Prowadzi Institut for Advanced Osteopathy. Ukończyła dziesiątki kursów i masterkursów z zakresu szeroko pojętej medycyny osteopatycznej i naturalnej,

Od najmłodszych lat związana ze sportem (wspinaczka górska, kajakarstwo, mtb) oraz miłośniczka sztuki i natury.